Κυριακή 11 Σεπτεμβρίου 2011

Ήττα για τον Αστέρα από τον Α.Ο.Κ, αλλά χαμόγελα αισιοδοξίας...

Γκολ για όσκαρ... του Ντάϊμον Μανιάτη!

ΦΩΤΟ-ΡΕΠΟΡΤΑΖ: Λουίς Ντουρά
Την ήττα με 1-2 στο γήπεδο«μαρακανά του κάμπου» Βαλύρας, γνώρισε ο Αστέρας, στην κυριακάτικη αναμέτρηση με τον Α।Ο। Κυπαρισσίας, για την Γ’ Φάση του κυπέλλου Μεσσηνίας। Οι «κιτρινόμαυροι» της Ιθώμης, παρά την ήττα τους, κτύπησαν το ματς στα ίσα (σ.σ. παρά την διαφορά δυναμικότητας με το Τριφυλιακό συγκρότημα που δαπάνησε την μετεγγραφική περίοδο του καλοκαιριού δεκάδες χιλιάδες ευρώ για να φέρει στην Κυπαρισσία παίκτες των εθνικών κατηγοριών) ισοφάρισαν με ένα φοβερό γκολ για όσκαρ… στο 42ο της συνάντησης με τον έμπειρο μέσο Ντάιμον Μανιάτ. Από κει και πέρα, όσον αφορά την διακύμανση του σκορ στο 35ο λεπτό ο Βούλφαρος Μιτρόφ πέτυχε το 0-1.

Στο 42ο όπως προαναφέραμε, ο Αστέρας ισοφάρισε με «κανονιά» του Μανιάτη, ο οποίος εξαπέλυσε ένα δυνατό σουτ από 40 μέτρα, στέλνοντας τη μπάλα να αναπαυθεί στο δεξί παραθυράκι της εστίας του Κυπαρίσσιου πορτιέρο, χειροκροτούμενους και από τους ένθερμους φίλους της ομάδας του, που βρέθηκαν στο γήπεδ। Παράλληλα, 15΄λεπτά μετά την έναρξη του β’ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 60ο λεπτό ο Συγγέρης πέτυχε το 1-2, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε μια μικρή ολιγωρία των αμυντικών του Αστέρα διαμορφώνοντας τον δείκτη του σκορ σε 1-2.