Τρίτη, 28 Δεκεμβρίου 2010

O KΩΣΤΑΣ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ ΒΑΛΥΡΑΣ...

«Φιλικά» την Πέμπτη με τον Ίκαρο Καλαμάτας στο γήπεδο του ΚΤΕΛ στις 09:00 το βράδυ !!!
Τη πρώτη τους προπόνηση, μετά την εορτή των Χριστουγέννων, πραγματοποίησαν την Τρίτη το απόγευμα στο γήπεδο χαλί του «μαρακανά του κάμπου» οι παίκτες του Αστέρα Βαλύρας, με τις οδηγίες του νέου γυμναστή Κώστα Λαμπρόπουλου. Ο καλαματιανός κόουτς, αντικατέστησε πρόσφατα τον Μιχάλη Νικητόπουλο μετά το φιλικό «διαζύγιο» του τελευταίου, καθώς είχε χάσει τον έλεγχο στο ποδοσφαιρικό τμήμα. Ήδη τα αποδυτήρια των κίτρινων μύριζαν μπαρούτι…και μετά τα τελευταία ανεπιτυχή αποτελέσματα με (Αρφαρά, Μάνεσι και Μικρομάνη) είχαν ξεκινήσει προστριβές μεταξύ των παικτών. Από κει και πέρα, ο πρόεδρος των κιτρινόμαυρων της Ιθώμης Κώστας Πανούσης που είχε την εξουσιοδότηση των συνεργατών του, ήρθε σε επαφή με τον έμπειρο καλαματιανό τεχνικό (σ.σ. υπηρετεί και ως καθηγητής Φυσικής Αγωγής στο Λύκειο Μελιγαλά) και αφού συμφώνησαν σε όλα, θα καθίσει στο πάγκο μέχρι το τέλος της περιόδου. Επίσης, εάν όλα έλθουν κατ’ ευχήν ο κ. Λαμπρόπουλος, θα συνεχίσει την συνεργασία με την ιστορική μας ομάδα και τη νέα χρονιά.
ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΟΣ Ο ΛΑΜΠΡΟ…
Στο μεταξύ, ο νέος κόουτς μετά το τέλος της προπόνησης, σε δηλώσεις του στην ηλεκτρονική μας εφημερίδας «επισήμανε μεταξύ άλλων ότι έμεινε κατενθουσιασμένος από τις γηπεδικές συνθήκες που συνάντησε στην έδρα του Αστέρα και εξέφρασε την έκπληξή του, πως η ομάδα της Ιθώμης με τέτοιο έμψυχο υλικό, που θα το ζήλευαν ακόμη και ομάδες της Α’ Μεσσηνίας και της Δ’ Εθνικής να βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα του Β' τοπικού..."Ζήτησε από όλα τα παιδιά, να δείξουν ανάλογο ενδιαφέρον στις προπονήσεις, και στο τέλος της περιόδου από κοινού θα κάνουν τον απολογισμό τους. Επίσης, και ο ίδιος ευχαριστεί τους διοικούντες τον Αστέρα, για την πρόταση που του έκαναν ώστε ν’ αναλάβει τις τύχες μιας από τις ποιο ιστορικές ομάδες της Μεσσηνίας.
ΦΙΛΙΚΟ ΤΕΣΤ ΜΕ ΙΚΑΡΟ KΑΛΑΜΑΤΑΣ
(Πέμπτη 09:00 μ.μ.)
Παράλληλα, την προσεχή Πέμπτη ο κ. Λαμπρόπουλος θα έχει την ευκαιρία, να «τσεκάρει» το έμψυχο δυναμικό, στο φιλικό τεστ με τον Ίκαρο Καλαμάτας, που έχει προγραμματίσει να γίνει στις 9 το βράδυ στο δημοτικό γήπεδο του ΚΤΕΛ «Γ. Λουκαρέας. Εξάλλου, η φιλική συνάντηση με το συγκρότημα των Γιαννιτσανίκων, θα αποτελέσει και μια καλή πρόβα τζενεράλε, εν όψει του εκτός έδρας αγώνα του πρωταθλήματος, κόντρα στον φιλόδοξο Παναθηναϊκό Καλαμάτας στις 9 Ιανουαρίου του νέου χρόνου.
ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΛΙΦΤΙΝΓΚ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ…
Η διοίκηση του Αστέρα Βαλύρας, στο πλαίσιο οικονομικής ενίσχυσης του συλλόγου, εξέδωσε ημερολόγια, τα οποία οι φίλοι της ομάδας, μπορούν να προμηθεύονται από τους ανθρώπους της διοίκησης, καθώς δεν υπάρχουν άλλοι πόροι ώστε οι κιτρινόμαυροι της Ιθώμης να εξακολουθήσουν να λάμπουν και να συνεχίσουν να αγωνίζονται ανελλιπώς στα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Μεσσηνίας. Τέλος, οι άνθρωποι του δήμου και ο δήμαρχος Κώστας Γεωργακόπουλος, καλό θα είναι να συνεχίσουν την βελτίωση των αθλητικών εγκαταστάσεων. Συγκεκριμένα, να απομακρυνθούν τάχιστα οι μπαλέτες και τα άχρηστα υλικά που βρίσκονται περιμετρικά του δημοτικού γηπέδου, και να φτιαχτεί η σκεπή των αποδυτηρίων καθώς τα γνωστά-άγνωστα κλεφτρόνια που κτύπησαν πρόσφατα έχουν αφαιρέσει τα κεραμίδια και η σκεπή στα γραφεία των διαιτητών μπάζει νερά…
Χρ. ΠΑΠ.

Δευτέρα, 27 Δεκεμβρίου 2010

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ ΣΤΟ ΠΑΛΜΟ ΤΗΣ Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ...
(1ος Όμιλος)
1η Αγωνιστική
ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ Σάββατο 02/10/10 16:30 ΝΙΚΑΣ Δ., ΛΑΜΙΑΣ Σ., ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π. 0-3
Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΩΡΙΟΥ Σάββατο 02/10/10 16:30 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΤΣΑΛΙΚΟΓΛΟΥ Ν., ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ Δ. 3-1
ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ – Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ Κυριακή 03/10/10 10:30 ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΚΑΤΣΑΣ Ν., ΠΑΛΑΔΙΝΟΣ Σ. 2-3
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ Κυριακή 03/10/10 11:00 ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΛΟΥΚΑΣ Ι., ΒΕΡΓΗΣ Γ. 2-1
Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ – Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ ΔΩΡΙΟΥ Κυριακή 03/10/10 16:30 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ. 2-0
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ ΔΗΜ. ΚΤΕΛ “Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ” Κυριακή 03/10/10 16:30 ΛΑΜΙΑΣ Σ., ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ Ι., ΠΡΙΜΠΑΣ Ι. 4-1
ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ Κυριακή 03/10/10 16:30 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ Π., ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Α. 2-1
2η Αγωνιστική
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ – ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ ΑΜΦΕΙΑΣ Σάββατο 09/10/10 16:30 ΠΛΕΜΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ Σ., ΒΡΥΩΝΗΣ Β., ΚΑΤΣΑΣ Ν. 0-1
Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ – ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ ΜΑΝΕΣΙ Σάββατο 09/10/10 16:30 ΣΑΚΚΑΣ Β., ΚΑΣΤΑΝΑΣ Χ., ΑΛΕΙΦΕΡΗΣ Μ. 1-0
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ – ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ ΠΛΑΤΥ Κυριακή 10/10/10 11:00 ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΡΟΒΟΛΗΣ Γ. 1-0
Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ Κυριακή 10/10/10 16:30 ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΚΑΤΣΑΣ Ν., ΠΡΙΜΠΑΣ Ι. 0-0
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ Κυριακή 10/10/10 16:30 ΠΛΕΜΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ Σ., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΛΟΥΚΑΣ Ι. 2-1
ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Κυριακή 10/10/10 16:30 ΣΚΟΡΔΟΣ Η., ΡΟΒΟΛΗΣ Γ., ΑΥΡΗΛΙΩΝΗΣ Χ. 1-3
Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ ΔΩΡΙΟΥ Κυριακή 10/10/10 16:30 ΚΟΤΣΑΡΗΣ Γ., ΚΑΣΚΑΝΗΣ Φ., ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Δ. 1-2
3η Αγωνιστική
ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ – Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ Σάββατο 16/10/10 16:30 ΛΑΜΙΑΣ Σ., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ. 3-0
Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ Κυριακή 17/10/10 11:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π. 1-5
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ ΔΗΜ. ΚΤΕΛ “Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ” Κυριακή 17/10/10 12:00 ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ. 3-1
ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ – ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ Κυριακή 17/10/10 13:30 ΚΟΤΣΑΡΗΣ Γ., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ Σ., ΠΑΛΑΔΙΝΟΣ Σ. 0-4
ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ ΕΛΑΙΑΣ Κυριακή 17/10/10 16:30 ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΚΑΤΣΑΣ Ν., ΜΠΟΤΗΣ Β. 3-0
Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ – ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ ΔΩΡΙΟΥ Κυριακή 17/10/10 16:30 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν., ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ Δ. 1-0
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ – Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ Τετάρτη 27/10/10 16:30 ΠΛΕΜΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ Σ., ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Α. 1-0
4η Αγωνιστική
Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ ΜΑΝΕΣΙ Σάββατο 23/10/10 15:30 ΛΑΜΙΑΣ Σ., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Κ. 1-1
Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ ΔΩΡΙΟΥ Σάββατο 23/10/10 15:30 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΒΡΥΩΝΗΣ Β., ΔΑΛΑΜΑΡΑΣ Ν. 6-0
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ – Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ ΑΜΦΕΙΑΣ Κυριακή 24/10/10 11:00 ΝΙΚΑΣ Δ., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ Σ., ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ Π. 4-0
ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Κυριακή 24/10/10 11:00 ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Κ. 2-1
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ ΠΛΑΤΥ Κυριακή 24/10/10 15:30 ΛΑΜΙΑΣ Σ., ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Κ., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν. 2-3
ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ – ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ Κυριακή 24/10/10 15:30 ΠΛΕΜΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ Σ., ΒΕΡΓΗΣ Γ., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν. 3-0
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ – Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ Κυριακή 24/10/10 15:30 ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΔΑΛΑΜΑΡΑΣ Ν. 0-3
5η Αγωνιστική
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ ΠΛΑΤΥ Σάββατο 30/10/10 15:30 ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΛΟΥΚΑΣ Ι. 3-0
Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ Σάββατο 30/10/10 15:30 ΠΛΕΜΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ Σ., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ., ΒΡΥΩΝΗΣ Β. 1-0
ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ Κυριακή 31/10/10 12:00 ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Μ., ΔΑΛΑΜΑΡΑΣ Ν., ΚΑΤΣΑΣ Ν. 3-8
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ – ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΡΦΑΡΩΝ Κυριακή 31/10/10 15:30 ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΓΕΩΡΓΑΝΤΑΣ Χ. 3-0
ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ ΕΛΑΙΑΣ Κυριακή 31/10/10 15:30 ΤΟΥΡΛΟΜΟΥΣΗΣ Ν., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΠΡΙΜΠΑΣ Ι. 2-4
Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ – ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ ΔΩΡΙΟΥ Κυριακή 31/10/10 15:30 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΚΑΤΣΑΣ Ν. 2-0
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ ΔΗΜ. ΚΤΕΛ “Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ” Κυριακή 31/10/10 15:45 ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ. 3-1
6η Αγωνιστική
Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ ΜΑΝΕΣΙ Σάββατο 13/11/10 15:00 ΝΙΚΑΣ Δ., ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ Δ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ Ι. 1-2
Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ ΔΩΡΙΟΥ Σάββατο 13/11/10 15:00 ΑΛΕΞΕΑΣ Η., ΚΑΣΤΑΝΑΣ Χ., ΤΣΑΛΙΚΟΓΛΟΥ Ν. 1-3
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ Σάββατο 13/11/10 15:00 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΡΟΒΟΛΗΣ Γ., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν. 2-1
ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Κυριακή 14/11/10 15:00 ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΛΑΜΠΙΡΗΣ Γ. 1-1
ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ – Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ Κυριακή 14/11/10 15:00 ΛΑΜΙΑΣ Σ., ΤΣΑΛΙΚΟΓΛΟΥ Ν., ΛΟΥΚΑΣ Ι. 1-0
ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ Κυριακή 14/11/10 15:00 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΑΥΡΗΛΙΩΝΗΣ Χ., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ. 1-3
ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ – Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ Κυριακή 14/11/10 15:00 ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ Δ., ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ Δ. 2-5
7η Αγωνιστική
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ – Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ ΑΜΦΕΙΑΣ Σάββατο 20/11/10 15:00 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΑΛΕΙΦΕΡΗΣ Μ., ΚΑΣΤΑΝΑΣ Χ. 0-7
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ – ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ ΠΛΑΤΥ Σάββατο 20/11/10 15:00 ΠΛΕΜΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ Σ., ΓΙΑΝΝΕΤΣΟΣ Β., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν. 2-4
ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ ΕΛΑΙΑΣ Σάββατο 20/11/10 15:00 ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Μ., ΔΑΛΑΜΑΡΑΣ Ν., ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ Δ. 2-0
ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ – Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Κυριακή 21/11/10 11:30 ΜΠΛΑΝΑΣ Γ., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Κ. 0-1
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ Κυριακή 21/11/10 15:00 ΣΑΚΚΑΣ Β., ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ Π., ΚΑΤΣΑΣ Ν. 3-0
Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ Κυριακή 21/11/10 15:00 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΒΡΥΩΝΗΣ Β., ΜΑΚΡΗΣ Ε. 0-2
Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ ΔΩΡΙΟΥ Κυριακή 21/11/10 15:00 ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΒΕΡΓΗΣ Γ. 1-1
8η Αγωνιστική
Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ ΔΩΡΙΟΥ Σάββατο 27/11/10 15:00 ΚΟΤΣΑΡΗΣ Γ., ΠΑΛΑΔΙΝΟΣ Σ., ΤΣΑΛΙΚΟΓΛΟΥ Ν. 1-0
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ Σάββατο 27/11/10 15:00 ΠΛΕΜΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ Σ., ΡΟΒΟΛΗΣ Γ., ΔΑΛΑΜΑΡΑΣ Ν. 1-0
ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ Σάββατο 27/11/10 15:00 ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ. 2-0
ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ Σάββατο 27/11/10 15:00 ΤΟΥΡΛΟΜΟΥΣΗΣ Ν., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν., ΒΡΥΩΝΗΣ Β. 0-4
ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ ΕΛΑΙΑΣ Σάββατο 27/11/10 15:00 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΚΑΣΤΑΝΑΣ Χ., ΑΛΕΙΦΕΡΗΣ Μ. 1-1
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ ΔΗΜ. ΚΤΕΛ “Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ” Κυριακή 28/11/10 11:00 ΜΠΛΑΝΑΣ Γ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΛΟΥΚΑΣ Ι. 2-0
ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ – ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ Κυριακή 28/11/10 15:00 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν. 2-0
9η Αγωνιστική
ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ – ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Σάββατο 04/12/10 15:00 ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Κ. 0-2
Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ ΜΑΝΕΣΙ Κυριακή 05/12/10 11:00 ΜΠΛΑΝΑΣ Γ., ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Δ. 0-0
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ – ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ ΑΜΦΕΙΑΣ Κυριακή 05/12/10 11:00 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΔΑΛΑΜΑΡΑΣ Ν., ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Α. 2-3
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ ΠΛΑΤΥ Κυριακή 05/12/10 11:00 ΖΑΡΑΚΟΒΙΤΗΣ Ε., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Κ. 2-2
ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ – Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ Κυριακή 05/12/10 15:00 ΣΚΟΡΔΟΣ Η., ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΚΑΤΣΑΣ Ν. 3-1
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ ΑΡΦΑΡΩΝ Κυριακή 05/12/10 15:00 ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΒΡΥΩΝΗΣ Β., ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Α. 4-1
Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ – Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ ΔΩΡΙΟΥ Κυριακή 05/12/10 15:00 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Κ., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν. 8-1

10η Αγωνιστική
ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ – Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ Σάββατο 11/12/10 15:00 ΣΚΟΡΔΟΣ Η., ΛΑΜΠΙΡΗΣ Γ., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ. 1 – 1
ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ – Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ Σάββατο 11/12/10 15:00 ΚΟΤΣΑΡΗΣ Γ., ΛΟΥΚΑΣ Ι., ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ Δ. 0 – 3
ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ ΕΛΑΙΑΣ Σάββατο 11/12/10 15:00 ΛΑΜΙΑΣ Σ., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΞΗΡΟΚΩΣΤΑΣ Κ. 4 – 1
Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ Σάββατο 11/12/10 15:00 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΔΑΛΑΜΑΡΑΣ Ν., ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ Δ. 2 – 2
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ – Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ ΑΡΦΑΡΩΝ Σάββατο 11/12/10 15:00 ΝΙΚΑΣ Δ., ΚΑΣΤΑΝΑΣ Χ., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ. 1 – 2
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ – ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ Κυριακή 12/12/10 11:00 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΓΙΑΝΝΕΤΣΟΣ Β., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ. 0 – 1
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΗΜ. ΚΤΕΛ “Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ” Κυριακή 12/12/10 15:00 ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ Δ., ΛΟΥΚΑΣ Ι. 3 – 2

11η Αγωνιστική
ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ Σάββατο 18/12/10 15:00 ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΛΑΜΠΙΡΗΣ Γ. 4 – 0
Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ ΔΩΡΙΟΥ Σάββατο 18/12/10 15:00 ΑΛΕΞΕΑΣ Η., ΚΑΣΚΑΝΗΣ Φ., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ. 0 – 1
Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ ΜΑΝΕΣΙ Σάββατο 18/12/10 15:00 ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Μ., ΚΑΣΤΑΝΑΣ Χ., ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ. 2 – 0
ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ – Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ Σάββατο 18/12/10 15:00 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Γ., ΔΑΛΑΜΑΡΑΣ Ν., ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ Π 1 – 1
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ ΑΜΦΕΙΑΣ Κυριακή 19/12/10 11:00 ΜΠΛΑΝΑΣ Γ., ΚΑΣΤΑΝΑΣ Χ., ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ 2 – 5
ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ – ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ Κυριακή 19/12/10 15:00 ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Μ., ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΒΕΡΓΗΣ Γ. 3 – 0
Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ ΔΩΡΙΟΥ Κυριακή 19/12/10 15:00 ΣΚΟΡΔΟΣ Η., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Κ. 4 – 2

12η Αγωνιστική
Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή Αποτέλεσμα
ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ – ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑΣ Σάββατο 08/01/11 15:00
ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ ΕΛΑΙΑΣ Σάββατο 08/01/11 15:00
Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ Σάββατο 08/01/11 15:00
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ – Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ ΑΡΦΑΡΩΝ Σάββατο 08/01/11 15:00
ΠΑΟ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ ΔΗΜ. ΚΤΕΛ “Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ” Κυριακή 09/01/11 15:00
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ – ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΛΑΤΥ Κυριακή 09/01/11 15:00
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ – Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ ΑΜΦΕΙΑΣ Κυριακή 09/01/11 15:00

13η Αγωνιστική
Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή Αποτέλεσμα
ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ Κυριακή 09/01/11 11:00
ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ Σάββατο 15/01/11 15:00
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ – Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ Σάββατο 15/01/11 15:00 Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ ΔΩΡΙΟΥ Σάββατο 15/01/11 15:00
Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ ΜΑΝΕΣΙ Κυριακή 16/01/11 11:00
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ ΔΗΜ. ΚΤΕΛ “Γ. ΛΟΥΚΑΡΕΑΣ” Κυριακή 16/01/11 11:00
Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ – ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΩΡΙΟΥ Κυριακή 16/01/11 15:00
Β' ΓΥΡΟΣ 14η Αγωνιστική
Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή Αποτέλεσμα
Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ – Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ
ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ – ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ – ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ
ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ – Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ

15η Αγωνιστική
Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή Αποτέλεσμα
ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ
ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ
ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ – ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ
ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ – Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ
Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ – Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ

16η Αγωνιστική
Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή Αποτέλεσμα
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ – Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ
Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ – ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ
Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ
ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ – Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ

17η Αγωνιστική
Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή Αποτέλεσμα
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ
Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ
ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ
ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ – Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ
ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ – ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ
Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ

18η Αγωνιστική
Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή Αποτέλεσμα
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ
ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ
Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ – Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ
Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ
ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ – ΠΑΜΙΣΟΣ ΑΡΙΟΣ
ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ – Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ

19η Αγωνιστική
Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή Αποτέλεσμα
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ – ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ – Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ – Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ
Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ
ΠΑΟ ΚΑΛΟ ΝΕΡΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ
Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ – ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ

20η Αγωνιστική
Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή Αποτέλεσμα
Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ – ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ
Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ
ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ
ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ – Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ
ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ

21η Αγωνιστική
Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή Αποτέλεσμα
Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ – Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ
ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ – ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ – ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ
Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ

22η Αγωνιστική
Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή Αποτέλεσμα
Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ – Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ
ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ – ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ
ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ
ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ
Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ

23η Αγωνιστική
Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή Αποτέλεσμα
ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ
Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ
Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ – ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ
ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ – Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ
Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ

24η Αγωνιστική
Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή Αποτέλεσμα
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ – ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ
ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ – ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΚΑΛ/ΤΑΣ – Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ
ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ
Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ – Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ

25η Αγωνιστική
Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή Αποτέλεσμα
ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ – ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ – ΠΑΟ ΚΑΛ/ΤΑΣ
ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ – ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ
Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ – Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ
Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ
ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ
Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ – ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ

26η Αγωνιστική
Ομάδες Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητής,
Βοηθοί Διαιτητή Αποτέλεσμα
ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ – ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ
Α.Σ. ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ – ΑΣΤ. ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ – Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ – Α.Σ. ΜΑΝΕΣΙ
ΑΕ ΚΥΠΑΡΙΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ – Α.Ο. ΔΩΡΙΟΥ
ΠΑΜΙΣΣΟΣ ΑΡΙΟΣ – ΠΑΟ ΚΑΛ/ΤΑΣ

Κυριακή, 12 Δεκεμβρίου 2010

ΓΚΕΛΑ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΑ

Στην Ανδρούσα ο Αστέρας Βαλύρας υπό τα βλέμματα… του Γιάννη Κομνηνού έχασε από τη Μικρομάνη με 0-1 ενώ είχε 2 δοκάρια!
Στο ουδέτερο γήπεδο της Ανδρούσας, που χρησιμοποιεί ως έδρα του από την αρχή της περιόδου ο Αστέρας Βαλύρας έγινε η έκπληξη της αγωνιστικής, καθώς οι κιτρινόμαυροι της Ιθώμης γνώρισαν την ήττα από το δυναμικό συγκρότημα της Μικρομάνης με 0-1. Στο αγωνιστικό μέρος επαληθεύτηκε για μια ακόμη φορά ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου που αναφέρει πολλάκις ότι εάν δεν βάζεις γκολ δέχεσαι…Έτσι το τελικό σκορ αδικεί τους τυπικά γηπεδούχους καθώς έχασαν σωρεία ευκαιριών απ΄αυτές που δεν χάνονται, είχαν δυο δοκάρια με τους Κωστή Γιαννόπουλο και Πάτρικ Καίσαρη, ενώ τους ακυρώθηκε και ένα πεντακάθαρο γκολ το οποίο θα μετρούσε ακόμη και ο πρόεδρος της Μικρομάνης. Επίσης, την κυριακάτικη πρωινή αναμέτρηση παρακολούθησε και ο τεχνικός διευθυντής του Πάμισου και υπεύθυνος των ακαδημιών Γιάννης Κομνηνός, ο οποίος «τσέκαρε» τους νεαρούς Μπουρίκα και Πολιχρόνι.

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΟ ΜΑΡΑΚΑΝΑ ΤΟΥ ΚΑΜΠΟΥ…
Στο μεταξύ, στην αναμέτρηση βρέθηκε και ο φίλαθλος δήμαρχος Ιθώμης Κώστας Γεωργακόπουλος, ο οποίος διαβεβαίωσε τους παίκτες του Αστέρα Βαλύρας ότι θα πρέπει να δείξουν ανάλογη αγωνιστικότητα και στη συνέχεια του πρωταθλήματος και στα τέλη Γενάρη θα επιστρέψουν στη φυσική τους έδρα στο «μαρακανά του κάμπου» Βαλύρας, καθώς ευελπιστεί ότι θα έχουν ολοκληρωθεί και τα έργα με την τοποθέτηση φυσικού χλοοτάπητα.

ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ ΟΛΟΙ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΚΡΑΣΙ ΤΟΥΣ…
Σε αυτή τη μεγάλη οικονομική κρίση που διανύουμε, θα πρέπει και στην αθλητική οικογένεια του Αστέρα Βαλύρας, παίκτες-διοικούντες και τεχνική ηγεσία να ρίξουν νερό στο κρασί τους…και εν όψει των εορτών των Χριστουγέννων και την επιστροφή τους σε ένα γήπεδο στολίδι, να δώσουν τέρμα στις μουρμούρες που ταλανίζουν το ποδοσφαιρικό τμήμα. Βέβαια σε όλα αυτά θα ήθελα να εξαιρέσω και συνάμα να συγχαρώ δημόσια τον επιχειρηματία πρόεδρο του συλλόγου Κώστα Πανούση και τους συνεργάτες του στο διοικητικό συμβούλιο (σ.σ. Ηλία Μακρή, Τάκη Καρύδη ,Παναγιώτη Χαντζή, τον ακούραστο έφορο Μάριο Κλειώτη) κ.α. που κρατάνε όρθια την μοναδική ομάδα της Ιθώμης και παρά τις αντιξοότητες να φιγουράρει στην πρώτη 5άδα του βαθμολογικού πίνακα, όταν πόλεις της Μεσσηνίας τετραπλάσιες σε πληθυσμό από τη Βαλύρα (σ.σ. βλέπε Χώρα) δεν κατεβάζει καν την ομάδα στο πρωτάθλημα. Εξάλλου, στη συνέχεια του πρωταθλήματος δεν περισσεύει κανείς, ΟΛΟΙ να κληθούν να προσφέρουν τις υπηρεσίες και κάποια μικρά παιδιά που έχουν αποστασιοποιηθεί για διάφορους λόγους… Διαβάστε περισσότερα για όλα τα σπορ >>> Συνέχεια...

Κυριακή, 5 Δεκεμβρίου 2010

Άχαρο 0-0 για τον Αστέρα...

ΟΙ ΚΙΤΡΙΝΟΙ ΤΗΣ ΙΘΩΜΗΣ "ΦΩΝΑΖΟΥΝ" ΓΙΑ 2 ΠΕΝΑΛΤΙ!!!
Ο Αστέρας Βαλύρας
κόλλησε εκτός, στο
«άχαρο» 0-0 κόντρα
στον Α.Σ. Μάνεσι!
Ο Αστέρας Βαλύρας υποχρεώθηκε σε οδυνηρή εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με το μαχητικό συγκρότημα του Α.Σ. Μάνεσι (σ.σ. στις τάξεις του έχει και αρκετούς παίκτες της Δ’ Εθνικής, Πίτσικας, Τσίχλης κ.α.) στην κυριακάτικη πρωινή συνάντηση που διεξήχθη στο δημοτικό γήπεδο «κλουβί» του Μάνεσι. Οι κιτρινόμαυροι της Ιθώμης είχαν την υπεροχή σε όλη την διάρκεια του αγώνα και θα μπορούσαν να αποδράσουν και με το τρίποντο αλλά ο έμπειρος ρέφερι Γιώργος Μπλάνας σε δυο περιπτώσεις σε ανατροπές των Κωστή Γιαννόπουλου και Πάτρικ Καίσαρη μέσα στην περιοχή του Πίτσικα, "έκλεισε τα μάτια…" και "έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι! Παίκτες και φίλαθλοι του Αστέρα διαμαρτυρήθηκαν έντονα,αλλά μάταια, καθώς ο άρχοντας του αγώνα είχε πάρει τις αποφάσεις του.

ΚΛΕΙΩΤΗΣ-ΝΤΑΙΜΟΝ...

Επίσης, σημαντικές τουλάχιστον για ένα ημίχρονο προσφοράς, ήταν οι απουσίες των Γιάννη Κλειώτη (μετέβη το πρωί της Κυριακής εσπευσμένα στο νοσοκομείο καθώς διακομίσθηκε ξαφνικά συγγενικό του πρόσωπο ώστε βα βρεθεί κοντά του) και Ντάιμον Μανιάτης που πλήρωσε το μάρμαρο για μια αγωνιστική στο πλαίσιο κάποιου πειθαρχικού παραπτώματος…

ΧΡ.ΠΑΠ.