Κυριακή 3 Απριλίου 2011

Αστέρας Μικρομάνης-Αστέρας Βαλύρας 3-0

Στη σύγκρουση των Αστέρων οι γηπεδούχοι επικράτησαν με
3-0
 Στο γήπεδο της Μικρομάνης στη σύγκρουση των δυο αστέρων… οι γηπεδούχοι που φλέγονταν για βαθμούς νίκησαν τους αδιάφορους βαθμολογικά φιλοξενούμενους με 3-0 χάρις σε δυο τέρματα που πέτυχαν στο πρώτο 15λεπτο και το τρίτο στο +90। Επίσης, ευχάριστη νότα για τους κιτρινόμαυρους της Ιθώμης αποτέλεσε η επανεμφάνιση των Ντάιμον Μανιάτη και Κρις Βασιλόπουλου, οι οποίοι απείχαν για επαγγελματικούς λόγους και η θετική παρουσία του 16χρονου βαλυραίου πορτιέρο Σωτήρη Καρτερολιώτη, οποίος αναμένεται να αποτελέσει την νέα αγωνιστική περίοδο τον καλύτερο παρτενέρ του έμπειρου Μανδέλου κάτω από τα δοκάρια του Αστέρα। Στο μεταξύ, εμφανής ήταν και η απουσία του Κωστή Γιαννόπουλου από την επιθετική γραμμή των κιτρίνων, καθώς τιμωρήθηκε από την πειθαρχική επιτροπή της Ένωσης με «καμπάνα» τεσσάρων «4» αγωνιστικών για την κόκκινη κάρτα που αντίκρισε στο νικηφόρο παιχνίδι με τον Α।Σ। Μάνεσι।
By: Chris Cabanelo