Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου 2019

ΑΣΤΕΡΑΣ-ΔΙΑΓΟΡΑΣ 0-3: Το ίδιο σκηνικό…

Νίκη με σκορ 0-3 πέτυχε ο φιλόδοξος Διαγόρας Κοπανακίου στην Σαββατιάτικη 07/12 απογευματινή αναμέτρηση με τον Αστέρα Βαλύρας, που διεξήχθη  στο δημοτικό γήπεδο Ιθώμης, στο πλαίσιο  της 8ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο της Β΄ Μεσσηνίας.
Σε ότι αφορά την διακύμανση του σκορ, οι νικητές πριν συμπληρωθεί το α΄10λεπτο προηγήθηκαν με δυο τέρματα που πέτυχαν οι Λέσι με γκολ από τα αποδυτήρια το 0-1, στο 9ο λεπτό ο Γιακουμής διπλασίασε τα τέρματα  σε 0-2 και στην επανάληψη στο 86ο λεπτό ο Καπόγλης το τελικό 0-3.
Εύκολο έργο είχε ο διαιτητής Δ. Σταυρόπουλος με τους συνεργάτες του Ε. Παναγιωτόπουλο και Δ. Τάγαρη
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ: Βασίλης Ν. Μανιάτης, Ανδρέας Γ. Δουλάμης,  Βασίλης Καυκούλας, Γιώργος Μακρής (68΄Λυκουρας), Μάκης Πανταζής, Kristian Boboci, Θόδωρος Κ. Καυκούλας (58΄Κώστας Σιάγκρης), Στράτης Μπαλτας (68΄Νικολόπουλος), Δημήτρης Θ. Στρατής, Α. Μούτσος και Ε. Καλαφάτης
ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΟΠΑΝΑΚΙΟΥ: Ματθαίος-Λίβας, Αντωνόπουλος, Λέσι (60΄ Καμπούκος), Ι. Γκότσης, Ηλίας Καπόγλης, Ντότσα (63΄Τρουπάκης), ΙΙ. Καπόγλης, ΙΙ. Γκότσης, Παπαδόγιαννης, Δημήτρης Γιακουμής και ΙΙ. Γιακουμής